Kelime Tatlısı

Bugün sizlere Moralabs tarafından Unity oyun motoru ile geliştirilen Kelime Tatlısı isimli oyunu inceleyeceğim.

Kelime bulmacası türündeki Kelime Tatlısı, mutfak konseptini benimsemiş. Kelime Tatlısı’nda konsepte uygun bir şekilde hafif tatlılar, kurabiyeler, kekler, şerbetliler, sütlü tatlılar, yabancı tatlılar olmak üzere 7 ana bölüm mevcut. Oyunda, 300’den fazla bölüm ve 1000’den fazla kelime bulunuyor.

Oynanıştan bahsedecek olursak, oyuncuya bir tabak içerisinde karışık harfler veriliyor. Oyuncunun sürükle bırak mantığında tabak içerisindeki harflerden anlamlı kelimeler oluşturarak tepside bulunan kutulara yerleştirmesi gerekiyor. Tepside bulunan kelime sayısı her bölümde değişiyor. Tepsideki kutulara yerleşmeyen anlamlı kelimeler, ekstra kelime olarak sayılıyor. Toplamda 5 ekstra kelime bulduğunuzda ise 1 adet taşa sahip oluyorsunuz. Taşlar ile takıldığınız bölümü ipucu alarak geçebiliyorsunuz. Ayrıca yerli yapım Kelime Tatlısı’nı internet olmadan da oynayabilirsiniz.

Genel olarak kelime bulmacası tarzındaki oyunları seviyorsanız, Kelime Tatlısı isimli oyunu mutlaka denemelisiniz.

  • Oynanış: 9/10
  • Ses: 7/10
  • Grafik: 7/10
  • Eğlence: 9/10
  • Genel: 8/10

kelime tatlısı oyunnotları

kelime tatlısı oyunnotları

kelime tatlısı oyunnotları

 

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Anıl ÖZÜNALDIM

1996 doğumlu Adanalı olan Anıl, Mustafa Kemal Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik 2. sınıfta eğitimini sürdürmekte. www.oyunnotlari.com’un kurucu ortağı ve aynı zamanda oyunlar hakkındaki deneyimlerini sizlerle paylaşmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir