Konuşan Tom Altın Peşinde (Talking Tom Gold Run)

Bugün sizlere Outfit7 tarafından geliştirilen sonsuz koşu türündeki Konuşan Tom Altın Peşinde (Talking Tom Gold Run) isimli oyunu inceleyeceğim.

Altından yapılmış bir heykeli ile altınları çalınırken son anda gören Tom isimli karakterimiz, hırsızın peşine düşüyor. Biz de Tom’u kontrol ederek hırsızı yakalamaya çalışıyoruz. Tom’un yanı sıra Ginger, Angela, Benn ve Hank isimli karakterleri de kontrol edebiliyoruz.

Oynanıştan bahsedecek olursak parmağımızı sağa ve sola sürükleyerek sağa ve sola geçebiliyor, parmağımızı yukarı ve aşağı doğru sürükleyerek zıplıyor ve eğilebiliyoruz.  Bir engele çarptığımızda, reklam videosu izleyerek veya 5 dinamit karşılığında kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

Oyunun belirli noktalarında kasalar bulunuyor. Kasaları açarak çeşitli ödüllerin sahibi oluyoruz. Kasanın açılması için belli bir süre beklememiz gerekiyor.  Beklemek istemeyen oyuncular, kasayı 36 dinamit karşılığında anında açabilir.

Oyun esnasında topladığımız mıknatıs, iki kat külçe, uçak ve kasklar sayesinde daha fazla altına sahip olabiliyoruz. Ayrıca bu güçlendiricileri oyun esnasında toplayarak güçlendiricilerin sürelerini uzatabiliyoruz.

Oyunda 8 adet bölüm bulunuyor. Bölümleri açmak için oyundaki karakterlerin evini ve havuzunu geliştirmemiz gerekiyor. Ayrıca oyun esnasında çok sık reklam çıktığını belirtmeliyim.

Sonsuz koşu türündeki oyunda günlük görevler bulunuyor. Günlük görevleri yaparak altın, elmas ve dinamit gibi çeşitli ödüllere sahip oluyoruz. Günlük görevlerde 30. Güne ulaştığımızda ise mega ödülün sahibi oluyoruz.

Genel olarak sonsuz koşu türünü seviyorsanız, Konuşan Tom Altın Peşinde (Talking Tom Gold Run) isimli oyunu denemelisiniz.

  • Oynanış: 7/10
  • Ses: 5/10
  • Grafik: 6/10
  • Eğlence: 6/10
  • Genel: 6/10

ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
IOS uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
WPHONE uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Anıl ÖZÜNALDIM

1996 doğumlu Adanalı olan Anıl, Mustafa Kemal Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik 2. sınıfta eğitimini sürdürmekte. www.oyunnotlari.com’un kurucu ortağı ve aynı zamanda oyunlar hakkındaki deneyimlerini sizlerle paylaşmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir