Trivia Crack

halılseza1
dasdasaaa
Bugün sizlere Etermax firmasının geliştirdiği 100 milyonun üzerinde indirilme sayısına sahip olan  Trivia Crack oyununu inceleyeceğim.

Online bilgi yarışması olan Trivia Crack oyununda ilk olarak hesap açmamız ya da Facebook hesabımız ile bağlanmamız gerekiyor. Eğer Facebook hesabımız ile bağlanırsak, Facebook hesabımızdaki Trivia Crack oyununu oynayan arkadaşlarımız otomatik olarak oyun içerisinde arkadaşımız olarak ekleniyor. Rakibimiz yanlış cevap verip sıra bize geldiğinde 2 gün süremiz var. Eğer 2 gün içerisinde oynamazsak hükmen mağlup sayılıyoruz. Türkçe dil seçeneğine sahip olması, oyunu oynayan kişilerin de soru fabrikası kısmından soru gönderebilmeleri ve bu sayede karşımıza sürekli aynı soruların çıkmaması, her hafta sıfırlanan skor tablosu ile arkadaşlarımızla rekabet edebilmemiz  oyunu keyifli hale getiriyor. Fakat 3 canımızın olması ve her yarışmaya başlarken 1 canımızın gitmesi eğlenceyi baltalıyor. Reklam videosu izleyerek, oyundaki kartlardan veya arkadaşlarımızdan isteyerek can kazanıyoruz. Sınırsız can ise 269,99 liraya satılıyor. Trivia Crack oyununda, klasik ve meydan okuma olmak üzere 2 farklı mod bulunuyor:

Klasik modu: Bu modda, ister arkadaşımız ile ister rastgele bir kişi ile eşleşiyoruz. Yarışma esnasında sıra bize geldiğinde çarkı çeviriyoruz ve bilim, sanat, tarih, coğrafya, eğlence ve spor kategorilerinden biri geliyor. Bu kategorilerin her biri taç olarak adlandırılıyor. Çarkta bu kategorilerin yanı sıra bir de taç bulunuyor.Çarkı çevirdiğimizde taç denk geldiğinde ya da 3 soruyu üst üste doğru cevap verdiğimizde karşımıza taç ve meydan okuma olmak üzere 2 farklı kısım çıkıyor. Tacı seçersek, 6 farklı kategoriden birini seçip soruyu bildiğimizde o kategorinin tacını elde ediyoruz ve yanlış cevap verene kadar bu işlem devam ediyor. Eğer meydan okumayı seçersek, kendimizin ve rakibimizin birer tacını seçerek 6 sorudan oluşan bir kısım çıkıyor. Rakibimizden daha fazla soruyu doğru cevaplayabilirsek, rakibimizin tacını elde ediyoruz. ve rakip tacını kaybediyor. Bu sebepten dolayı skor 5-1 iken taç seçmek yerine meydan okumayı seçip rakibimizin tacını alıp, skoru 4-2 yapabilmemiz mümkün. Yarışmayı kazanabilmemiz için ise 6 tacı rakipten önce elde etmemiz gerekiyor. Her doğru cevaptan sonra çarkı tekrar çevirmemiz gerekiyor. Eğer yanlış bir cevap verirsek sıra rakibimize geçiyor ve aynı işlemi rakip gerçekleştiriyor.

Meydan oku modu: Bu modda, klasik moddan farklı olarak bir çark çevirme sistemi bulunmuyor. En fazla 10 kişi ile yarışabildiğimiz modda, toplamda 12 soru bulunuyor ve en fazla soruya doğru cevap veren kişi kazanıyor. Ayrıca elinizden geldiği kadar en kısa sürede soruları cevaplamanız gerekiyor. Skor tablosunda aynı doğru cevap olunca sürelere bakılıyor.

Her iki modda da 3 farklı joker bulunuyor:

Bomba jokeri: 6 oyun içi kuruş karşılığında bomba jokerini kullandığımızda, 2 şık eleniyor.

Atla jokeri: 3 oyun içi kuruş karşılığında atla jokerini kullandığımızda, bir sonraki soruya geçebiliyoruz.

Çifte şans Jokeri: 5 oyun içi kuruş karşılığında çifte şans jokerini kullandığımızda, 2 şıkkı işaretleyebiliyoruz.

Trivia Crack oyununda kart sistemi bulunuyor. 282 civarı kart mevcut ve her kartın kendine has özelliği bulunmakta. Örneğin, Hector kartı her gün 1 tane elmas veriyor. Bu kartlara sahip olabilmemiz için Aziz Patrick, Paskalya, Kaprisli, Görkemli ve Meydan okuyucu olmak üzere 5 farklı makine bulunuyor. Bu makinelerin her biri farklı miktarlarda elmaslar karşılığında bize bir kart veriyor. Toplamda 3 tane kartın özelliğinden faydalanabiliyoruz ve istediğimiz kartı değiştirebiliyoruz.

Genel olarak bilgi yarışmalarını seviyorsanız ve hala Trivia Crack oyununu denemediyseniz, mutlaka denemenizi öneririm.
oyunnou

 • Oynanış: 8/10
 • Grafik: 7/10
 • Ses: 6/10
 • Eğlence: 9/10
 • Genel: 7,5/10
  ddddddddd
   

   


  sadasdasdasdasdasd

  sadasd
  ANDROID uygulama mağazasında ücretsiz sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
  IOS uygulama mağazasında ücretsiz sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.
  WPHONE uygulama mağazasında ücretsiz sunulan oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Anıl ÖZÜNALDIM

1996 doğumlu Adanalı olan Anıl, Mustafa Kemal Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik 2. sınıfta eğitimini sürdürmekte. www.oyunnotlari.com’un kurucu ortağı ve aynı zamanda oyunlar hakkındaki deneyimlerini sizlerle paylaşmakta.

Trivia Crack” için 21 yorum

 • Nisan 13, 2016 tarihinde, saat 7:23 pm
  Permalink

  faceboook hesabımdan bağlanamıyorum bazen açılıyor baen açılmıyor wi fi ve mobil hat bağlantısından denedim gene de açamadım yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
  • Nisan 17, 2016 tarihinde, saat 8:45 pm
   Permalink

   Facebook uygulamasını kaldırıp oyunu kurun. Daha sonrasında ise facebooku geri yükleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 • Nisan 21, 2016 tarihinde, saat 3:11 pm
  Permalink

  iphone telefonda trivia crack oynarken can kalmadigindan video seyrettim verdigi can i kullanmadan sifirlandi. daha sonrasinda ise  bir daha video izle gelmiyor. sorun ne olabilir. sinirli sayida mi video izleyip can aliniyor. tesekkurle

  Yanıtla
  • Nisan 22, 2016 tarihinde, saat 10:35 pm
   Permalink

   Gün içerisinde belirli sayıda video izleyebilirsiniz. Yeterince izlediyseniz belirli bir süre bekledikten sonra tekrar video izleme seçeneği gelecektir.

   Yanıtla
 • Mayıs 13, 2016 tarihinde, saat 5:37 pm
  Permalink

  Andorid kullanıcı arkadaşım bana (iOS) nasıl can gönderir?

  Yanıtla
 • Mayıs 18, 2016 tarihinde, saat 10:41 pm
  Permalink

  Oyunu Facebook hesabimdaki arkadaslarla oynayamıyorum ve oyundaki ark.listesinde kimse çıkmıyor nasıl düzeltilebilir bu durum

  Yanıtla
  • Mayıs 19, 2016 tarihinde, saat 1:54 pm
   Permalink

   Arkadaşlarınızın Trivia Crack oyununu Facebook hesapları ile senkronize ettiklerine emin misiniz? Çünkü, Trivia Crack oyununu Facebook hesabınız ile senkronize ettiğinizde Facebook hesabınızdaki arkadaşlarınız otomatik olarak oyunda arkadaş olarak ekleniyor. Oyun içerisinde Facebook hesabınızdan çıkış yapıp tekrar Facebook hesabınız ile senkronize etmeyi deneyin.

   Yanıtla
   • Mayıs 19, 2016 tarihinde, saat 2:19 pm
    Permalink

    Facebooktan trivia crack uygulama ayarlarima baktığımda facebook arkadas listem ve mailim verilen izinler başlığı altinda çıkmıyor düzenlemesini nasıl yaparım.teşekkürler

    Yanıtla
    • Mayıs 19, 2016 tarihinde, saat 3:20 pm
     Permalink

     Oyun içerisinde Facebook hesabınızdan çıkış yapıp tekrar Facebook hesabınız ile senkronize ettiğinizde, Facebook'ta Trivia Crack uygulama ayarlarında bu uygulama şu bilgilere erişebilir kısmında arkadaş listenizin ve mail adresinizin gözükmesi gerekiyor. Eğer izin verilmemişse üzerlerine tıklayarak izin vermelisiniz. Böylece sorununuz çözülecektir.

     Yanıtla
 • Mayıs 20, 2016 tarihinde, saat 8:00 pm
  Permalink

  Arkadaşlarimi görememe sorunu bende de var. Dediğiniz gibi Facebooktan çıkış yapıp tekrar giriş yapıyorum ancak otomatik olarak giriş yapıyor. Ayarlar açılmıyor.

  Yanıtla
  • Mayıs 21, 2016 tarihinde, saat 10:44 am
   Permalink

   Facebook'ta uygulama ayarları kısmından Trivia Crack oyununun arkadaş listenize erişebilmesine izin verdiniz mi ?

   Yanıtla
 • Haziran 11, 2016 tarihinde, saat 4:05 pm
  Permalink

  Acaba soru fabrikasını nasıl açabilirim?

  Yanıtla
 • Haziran 19, 2016 tarihinde, saat 5:22 pm
  Permalink

  Bu oyun hagi yazılım ile tasarlanmıştır bilginiz varmı

  Yanıtla
 • Haziran 19, 2016 tarihinde, saat 8:38 pm
  Permalink

  Ben mesaj atamıyorum geliyor ama cvp yazdığımda hata mesajı yoolaniyor diyor ama gitmiyor

  Yanıtla
 • Ekim 6, 2016 tarihinde, saat 7:36 pm
  Permalink

  Kural disi davrandigim icin askiya alsissiniz kurallarinizi merak ettim nerde yaziyo keske acikca yazsaydiniz kuraldisi harejetimi bir sacmalik var ama hadi hayirlusi

  Yanıtla
 • Kasım 10, 2016 tarihinde, saat 1:18 pm
  Permalink

  Hesabimi askiya almislar kac gunde kalkar yada kalkmasi icin ne yapabilirim 

  Yanıtla
 • Kasım 23, 2016 tarihinde, saat 9:48 pm
  Permalink

  Meydan okuma arkadasi nasil kazaniliyor ?

  Yanıtla
 • Ekim 17, 2017 tarihinde, saat 7:43 pm
  Permalink

  Mitoloji ödül kartının adı ve özellikleri yazarmışız

  Yanıtla
 • Mayıs 22, 2018 tarihinde, saat 1:29 pm
  Permalink

  Meraba bu oyunda engellenenleri nasıl bulabilirim acAba

  Yanıtla
 • Ağustos 21, 2018 tarihinde, saat 9:45 pm
  Permalink

  Merhaba trivia crack oyununda hesabim sifirlandi ne yapabilirim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir