Instagram’a “Hepsini Gördün” Özelliği Geldi

Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. “Hepsini gördün” özelliği, son iki gün içerisindeki gönderilerin tamamının görülüp görülmediği konusunda kullanıcıyı bilgi sahibi ediyor.

 

Son zamanlarda gerek hikayeler gerekse arayüz tasarımında yeniliklere giden Instagram, hiç soluklanmadan yeni özelliklerini eklemeye devam ediyor. Son olarak “hepsini gördün” özelliğiyle, kullanıcıların gözünden kaçırdığı gönderilerin olup olmadığı konusunda bir kesinlik veriyor. Kullanıcı, bu sayede, sevdiği bir ünlünün attığı fotoğrafı kaçırmadığını anlayabiliyor.

Takip ettiğiniz kişi sayısı çok çok fazla olabilir ve bütün bu akışı takip etmek zor gelebilir. Önemli gönderiler altlarda kalabilir, bütün gönderileri göremeyebilirsiniz. Instagram ise kullanıcıların şikayetlerini takip ederek onlara uygun fikirler üretti. Bütün bu olması muhtemel “Hepsini gördün” özelliği ile çözüm getirdi. 48 saat, yani son iki gün içindeki tüm gönderileri gördüğümüze dair bir uyarıda bulunuyor.

“Hepsini gördün” özelliği uygulamanın güncel sürümünde kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda.

Arda ÖZÜNALDIM

2012'de ilk acemi tasarımımı yaptım, temel teknikleri öğrendikten sonra çok geç olmadan sade bir anlayışa geçmeyi başardım. 2014'te iyi kötü bir kişisel blog kurup birbirinden farklı kişisel konuları ele aldım. Yarı zamanlı (tamamen keyfi) roman yazarlığı yapıyorum. Çocukluktan gelen oyun merağı, beni oyun editörlüğüne itti ve şu an hâlâ yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir