Steam’de Bulunan Oyunlar iOS ve Android Cihazlarından Oynanabilecek

Valve firması, Steam Link ve Steam Video uygulamalarını Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için duyurdu.

Steam Link
Kullanıcılar, Steam Link uygulaması sayesinde bilgisayarlarında bulunan oyunları stream ederek Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazları üzerinden oynayabilecekler. Bu uygulamayı tabletler, akıllı telefonlar, Apple TV’ler ve Android TV’ler destekleyecek. Bu sistemi kullanabilmek için 5 Ghz Wi-Fi ya da Ethernet bağlantısı gerekiyor. 21 Mayıs tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Steam Link, MFI kontrolcülerini ve Steam kontrolcüsünü destekleyecek. Ayrıca uygulamanın Android sürümü, ilk etapta beta olarak sunulacak.

Steam Video
Kullanıcılar, Steam Video uygulaması sayesinde Steam’de bulunan filmleri ve televizyon şovlarını stream ederek iOS ve Android işletim sistemine sahip olan cihazları üzerinden izleyebilecekler. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modları destekleyecek olan Steam Video, LTE ya da Wi-Fi bağlantısı ile çalışacak. Steam Video, yaz mevsiminde çıkışını gerçekleştirecek.

Anıl ÖZÜNALDIM

1996 doğumlu Adanalı olan Anıl, Mustafa Kemal Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik 2. sınıfta eğitimini sürdürmekte. www.oyunnotlari.com’un kurucu ortağı ve aynı zamanda oyunlar hakkındaki deneyimlerini sizlerle paylaşmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir